A A A

Wydarzenia

 • Z wizytą w Wiosce, gmina Skępe

  Do tej pory Dni Wioski odbywały się w naszej Wiosce, Tym razem nasi mieszkańcy wzięli udział w spotkaniu intergacyjnym z mieszkańcami Wioski w gminie Skępe.

  Wyjazd możliwy był dzięki opłaceniu przewozu przez Gminę Rakoniewice oraz ugoszczenie przez Gminę Skępe.

  Liczna grupa 51 osób wyjechała wczesnym sobotnim rankiem (30.09) na spotkanie z zaprzyjaźnioną z nami Wioską w gminie Skępe. Na miejscu czekał na nich  tamtejszy sołtys z radą sołecką, któzy zaprosili wycieczkowiczów na śniadanie. Później występowały dzieci z przedszkola i szkoły. Następnie odbyło się zwiedzenie miejscowości, wszyscy wzięli udział w mszy świętej.

  W wesołej i przyjacielskiej atmosferze rozegrano towarzyskie mecze w piłce nożnej i siatkówce. Wieczorem mieszkańcy intergowali się przy ognisku i muzyce.

  W niedzielę, 1 października po śniadaniu i zwiedzaniu okolicy goście odjechali do swojej Wioski.

  Wszyscy uczestnicy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

  Organizatorom serdecznie dziękujemy.

   

   

 • Pierwszy śnieg i pierwszy kulig w 2016 :)

  "...jaka pyszna sanna! parska raźno koń...

  jadę jadę w świat sankami, sanki dzwonią dzwoneczkami...

  dzyń dzyń dzyń dzyń dzyń dzyń dzyń dzyń dzyń! "

   

  Do spontanicznie zorganizowanego kuligu nie trzeba było nikogo długo namawiać!

   

  Pierwszy śnieg sprawił, że dziś, 6 stycznia po 14:00 spod sali w stronę lasu drogą do Blinka wyruszył kulig składający się z 3 zaprzęgów (konny prowadzony przez Szymona Pocztowego i mechaniczny dzięki Bogdanowi Schulzowi i Rafałowi Walkowiakowi).

   

  Chętnych do podpięcia sanek i pomknięcia po śniegu było sporo i wszyscy doskonale się bawili! Zaróżowione policzki i uśmiechnięte buzie uczestników wskazywały na to, że zabawa była przednia a śmiechu i radości było co niemiara!

  Zmarznięci uczestnicy mogli skorzystać z małego poczęstunku ufundowanego przez sołtysa Wioski a przygotowanego i podanego przez panią Dorotę Tadeusz. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc!

  Mamy nadzieję, że uda się niebawem zorganizować kolejne kuligi!

   

   

 • Drużyna OSP Wioska I miejsce w 40 Biegach ulicznych z okazji 3 Maja

  Gratulujemy drużynie OSP Wioska zajęcia I miejsca w 40 Biegach ulicznych w Rakoniewicach!

   

   

 • Mikołajki 2017

  W tym roku Mikołaj przybył do naszych dzieci z Wioski trochę szybciej niż zwykle!

  W niedzielne popołunie 3 grudnia spotkaliśmy się żeby wspólnie obejrzeć przedstawienie świąteczne i powitać Mikołaja.

   

   

   


   

 • Odwiedziny Mikołaja 6 grudnia 2015

  W to niedzielne popołudnie dzieci z rodzicami mogły uczestniczyć w przygotowanym przez Dobry Teatr przedstawieniu świątecznym pt. Królowa Lodu.

   

  Takich tłumów na sali wiejskiej dawno nie było. Żeby obejrzeć przedstawienie oraz poczuć świąteczną atmosferę przy choince a także spotkać Mikołaja przyszło ponad sto dzieci. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie o dziewczynce, której serce powoli zamarzało. Na szczęście Marysia w porę zrozumiała, że lepiej być dobrym i miłym niż groźnym i chcącym władać całym światem jak tytułowa Królowa Lodu.

  Ogranizatorem tego święta był sołtys za co serdecznie dziękujemy. Obecne na sali dzieci obdarowane zostały słodkimi paczkami. Kolejka była baaardzooo długa :)

   

  Chętni i odważni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem i Królową Lodu.

   

  Dziękujemy panu leśniczemu Krotoszyńskiemu z Wioski za dostarczenie choinki!

   

  Dziękujemy państwu Dorocie i Tomaszowi Tadeusz za przygotowanie sali!

   

   

   Życzymy wszystkim wspaniałych Świąt i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

   

   

   

 • Spotkanie z Mikołajem 11 grudnia - niedziela

  Do wszystkich dzieci w Wiosce w niedzielne popołudnie przybył Mikołaj w towarzystwie Elfa. Publiczność nie zawiodła i licznie przybyła na to spotkanie.

  Najpierw dzieci mogły obejrzeć przedstawienie o Śniegowym Bałwanku przygotowane przez aktorów Dobrego Teatru. Dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach, tańcach i pięknie odpowiadały na pytania dotyczące tradycji świątecznej. Po odśpiewaniu kolędy Mikołaj obradował wszystkie dzieci słodkimi upominkami, których sponsorem był sołtys i Gmina Rakoniewice. Dziękujemy wszystkim za przybycie i składamy życzenia zdrowych, radosnych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia!

  Dziękujemy panu leśniczemu Radkowi Borowskiemu za dostarczenie ślicznej pachnącej choinki a państwu Dorocie i Tomaszowi Tadeusz za przystrojenie i przygotowanie sali!

  Wesołych Świąt!

   

   

 • Turniej sołectw. Wioska na 4.miejscu

   

  Turniej Sołectw

   W tegorocznej edycji Noworocznego Turnieju Sołectw w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Burmistrza Rakoniewic wzięło udział sześć drużyn z: Rostarzewa, Kuźnicy Zbąskiej, Ruchocic, Jabłonny, Wioski i drużyna Rakoniewice Wieś (Józefin). W sobotę 14 stycznia w rakoniewickiej hali pojawili się pełni werwy i zapału zawodnicy oraz kibice. W półfinałach wyniki były imponujące 5:0, 6:0. Po interesujących meczach i finale wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Rakoniewice Wieś (Józefin), na drugim miejscu znalazła się ekipa z Ruchocic, a na trzecim miejscu drużyna z Rostarzewa. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Wioski, Jabłonny i Kuźnicy Zbąskiej. Wyróżniono także indywidualnych zawodników. Najlepszym zawodnikiem został Tomasz Nawracała (Rakoniewice Wieś (Józefin)), z kolei najlepszym bramkarzem Norbert Piotrowski (Wioska). I tak z Pucharem Burmistrza wyjechała drużyna Rakoniewice Wieś (Józefin), ciekawe kto zdobędzie puchar w przyszłym roku. Z całą pewnością warto będzie poczekać kolejny rok.

  Tekst i zdjęcie pochodzi ze strony www.rakoniewice.pl

   

  www.rakoniewice.pl/asp/pl_start.asp

   

   

   

 • Wioska z lotu ptaka

 • rok 2010

 • rok 2011

 • rok 2012

 • rok 2013

 • rok 2014

 • Dożynki 28 sierpnia 2016

  Za nami Dożynki.

  Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w ich przygotowanie! Kolejny raz pokazaliśmy, że mieszkańcy Wioski potrafią zorganizować wspaniałą imprezę.

  Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna!

   

  Poniżej link do strony Gminy Rakoniewice gdzie można obejrzeć zdjęcia.

  www.rakoniewice.pl/asp/pl_start.asp

 • Wystrój Wioski na Dni Wioski i Dożynki 2016

  Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Wioski, którzy zaangażowali się i wykonali wystrój! BRAWO za pomysły!!!