A A A

Koło Gospodyń Wiejskich

Przewodnicząca KGW - Pani Krystyna Pilarska

Zastępca Przedwodniczącej KGW - Pani Anita Marek

Skarbnik KGW - Pani Marzena Melerowicz

Sekretarz KGW - Pani Elżbieta Hetmańska

 

Reaktywacja KGW w Wiosce( wcześniej działało w latach 70 -tych) odbyła się 6 listopada 2007 r. z inicjatywy Krystyny Pilarskiej.

Na zebraniu organizacyjnym dokonano wyboru zarządu koła, ustalono składkę członkowską i opracowano plan pracy.

Działalność koła opiera się przede wszystkim na:

 - organizowaniu imprez i uroczystości dla mieszkańców Wioski (Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, Dzień Rodziny, Wigilia)

 -integrowaniu się poprzez wspólne wyjazdy (kino, teatr, wycieczki)

 -współpracy z innymi kołami i organizacjami z naszej gminy,

 -współpracy z organizacjami z naszej miejscowości,

 -propagowaniu i pielęgnacji tradycji regionalnych,

 -uczestniczeniu w kursach, warsztatach, seminariach,

 W chwili obecnej koło skupia 26 członkiń.

 

 

 • 6. września - Niedziela z Korbolem!

  "Niedziela z Korbolem"

   

  Dnia 6 września 2015, Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich na czele z panią Krystyną Pilarską zorganizowało we Wiosce imprezę tematyczną pt. „Niedziela z Korbolem”.

  Na spotkanie przybyli znakomici goście: Burmistrz Rakoniewice, Przewodnicząca Rady Powiatu Dorota Jaśkowiak, Radny Gminny Paweł Koza, sołtysi okolicznych wiosek oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Uroczystość rozpoczął Burmistrz Rakoniewic dr Gerard Tomiak, czytając fragment „Lalki”. Następnie wystąpił kabaret ze Słocina, który rozbawił widownię. Na zakończenie odbyła się degustacja przepysznych potraw z dyni. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację tej niezwykłej niedzieli.

   

   

   

   

  (Artykuł pochodzi ze strony www.rakoniewice.pl - www.rakoniewice.pl/asp/pl_start.asp , autor tekstu i zdjęć Gizela Ziółkowska)

   

 • Babskie spotkania przy kawie

  Panie z KGW spotkały się 19 marca w sali firmy p.Bogdana Schulza aby świętować swoje imieniny. A solenizantkami były: Dorota Tadeusz, Mariola Lepa, Beata Lepa, Izabela Schulz i Krystyna Pilarska czyli panie, które obchodzą imieniny w pierwszym kwartale tego roku. Jak zwykle były życzenia, symboliczna lampka wina, kawa, przepyszne ciasto i prezenty (w tym roku kosmetyki z AVONU). Takie babskie spotkania gdzie możemy sobie poplotkować to dobra odskocznia od codziennych obowiązków.

 • Dzień Babci i Dziadka

  23 stycznia Panie zorganizowały spotkanie dla babć i dziadków z Wioski połączone z częścią artystyczną.

 • Imieniny Pań z KGW

  18 czerwca 2011 panie z KGW w Wiosce świętowały swoje Imieniny. Solenizantkom, paniom: Danucie Hejt, Zofii Gałkowskiej, Lucynie Drygas, Elżbiecie Hetmańskiej i Marzenie Melerowicz składamy życzenia wszystkiego najlepszego! Panie spotkały się w sobotni wieczór i przy ciastach oraz napojach spędziły miło czas.

   

 • KGW NA MEDAL

  Sympatyków naszego Koła Gospodyń Wiejskich (Wioska) prosimy o wysyłanie smsów na nr 72355 o treści: KOLO.13

   

  Koszt takiego sms-a to jedyne 2,46 z vatem. Głosujemy do 29 września do godz. 23.59. 

   

  ps. niestety nasze KGW nie wygrało. Wszystkim, którzy oddali na Wioskę swoje głosy serdecznie dziękujemy!

  Z góry serdecznie dziękujęmy!!!

 • Nasze KGW - wyniki

  poznan.naszemiasto.pl/plebiscyt/wyniki/wielkopolskie-kolo-gospodyn-wiejskich-2015,27979,t,id.html

   

  Wszystkim, którzy oddali głosy na nasze panie z KGW serdecznie dziękujemy !!!

   

  poznan.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/kgw-w-wiosce,27979,1403335,t,id,kid.html

   


   

   

   

 • Noc Świętojańska

  Tradycyjna Noc Świętojańska, w której uczestniczyły także Panie z Koła Gospodyń z Wioski.

  W Rostarzewie, nad stawami rybnymi Bronisława Leśnika, zebrały się w sobotę 25.06.2011r. gospodynie wraz z osobami towarzyszącymi, aby uczcić "Noc Świętojańską". Tegoroczna "Noc" została zorganizowana wspólnymi siłami za sprawą realizowanego projektu współfinansowanego ze środków  unijnych pod nazwą "Kultywowanie miejscowych tradycji i zwyczajów w czterech porach roku w gminie Rakoniewice"
  Od godziny 19:00 rozbrzmiewała muzyka. Panie wykonały piękne wianki, smaczny posiłek i ciekawe konkursy, w których wszyscy wzięli udział. Puszczanie samolotów czy owijanie żony papierem toaletowym by stworzyć ciekawą kreację, bardzo spodobało się zaproszonym panom. Główną atrakcją, na którą było poczekać aż do zapadnięcia zmroku, było puszczanie wianków na wodę. Każde KGW chciało, aby jego wianek popłynął jak najdalej i spełnił życzenie.
  Poszukując informacji w Internecie natknęłam się  na ciekawy cytat, który odzwierciedla ideę naszego spotkania "Nie znano kiedyś imienia Boga, nikt darów Mu nie niósł do ołtarza, mimo to Pan Bóg nawet dla pogan, piękno tej nocy już w raju stwarzał".

  informacje pochodzą ze strony http://www.rakoniewice.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=8&artykul=1085&akcja=artykul

   

   

 • Ogrody piękne są...

  Ogrody piękne są...

  22 lutego delegacja pań z KGW w Wiosce uczestniczyła w seminarium nt. "Ogrody piękne są...", które odbyło się w MDS-ie w Wielichowie. Seminarium poświęcone pielęgnacji roślin zorganizował Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grodzisku Wlkp. a skierowane było do pań zrzeszonych w organizacjach pozarządowych w powiecie grodziskim.

 • Spotkanie przy kawie pań z KGW

  To już trzecie w tym roku spotkanie pań z okazji imienin. Tym razem życzenia przyjmowały: Małgosia Wojciechowska, Anita Marek, Asia Weimann i Ilona Kaczmarek. Przy kawie i pysznym słodkim panie miło spędziły czas. W trakcie spotkania podjęto temat wyjazdu do operetki i zorganizowania wieczoru Andrzejkowego.

 • Wizyta w Obrze

  18 lutego panie z KGW w Wiosce, Goli i Jabłonny wybrały się do obrzańskiego klasztoru aby obejrzeć satyryczną sztukę pt."Wiejscy politycy". Sztuka teatralna na podstawie dzieła Ludwika Kondratowicza została humorystycznie zinterpretowana przez drugi rocznik kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze.

 • Wyjazd do kina

  10 marca panie z KGW z Wioski, Narożnik i Jabłonny wybrały się do Poznania do kina na film pt. "Och Karol2". Po filmie był czas na kawę rozmowy i wspólne planowanie następnego wyjazdu.

 • Spotkania Pań z KGW

  Panie z KGW spotykaja się przy różnych okazjach. Ostatnią były Imieniny: Doroty, Krystyny, Marioli i Izabeli. Panie spędziły piątkowe popołudnie delektując się smakiem domowych ciast oraz kawy. Solenizantki otrzymały słodki upominek. Dodatową atrakcją spotkania była możliwość zapoznania się ze świecami zapachowymi PartyLite. Każda z pań otrzymała pachnącą Tealight, był to prezent KGW dla wszystkich członkiń.

   

  Z okazji Dnia Kobiet panie wybrały się do Poznania gdzie w kinie obejrzały ciekawy film a po seansie spłędziły miło czas w Galerii Malta.

 • Wigilia zorganizowana przez Panie z KGW Wioska

  18 grudnia 2011 panie z Koła Gopsodyń Wiejskich w Wiosce zaprosiły na przygotowaną przez siebie Wigilię starszych i samotnych mieszkańców Wioski. Inicjatorką spotkania Wigilijnego była przewodnicząca KGW pani Krystyna Pilarska. Po przywitaniu wszystkich przez Panią Pilarską i złożeniu wszystkim życzeń kilka słów do przybyłych skierował również sołtys Bogdan Schulz. Po części oficjalnej i wspólnym odśpiewaniu Znaku Pokoju zebrani podzielili się opłatkiem życząc sobie zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Spotkanie uświetnił występ śpiewaków, którzy zaprezentowali klika kolęd. Na wigilijnym stole nie zabrakło barszczu, ryby, kapusty z grzybami, krokietów i wielu innych świątecznych potraw. Paniom z Koła serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałe przygotowanie spotkania.